System instalacji ON-GRID:

  • Wyprodukowaną energię elektryczną przesyłamy do sieci gdzie jej wartość jest rejestrowana przez licznik dwukierunkowy. W praktyce wygląda to następująco; licznik dwukierunkowy rejestruje energię elektryczną wyprodukowaną, którą przesyła do sieci operatora oraz energię elektryczną którą pobraliśmy z sieci od operatora w celu codziennej eksploatacji, następnie przy rozliczeniu rocznym ZE przysyła rozliczenie za energię wyszczególniając jaka jest różnica miedzy tym co wyprodukował nasz system i przesłał do sieci a tym co zużyliśmy czyli pobraliśmy z sieci. Na podstawie tego podsumowania otrzymujemy rachunek z kwotą do opłaty lub nie jeśli energia wyprodukowana równa się energii zużytej.

System instalacji OFF-GRID:

  • Wyprodukowaną energię elektryczną zużywamy tylko dla własnych potrzeb, nie przesyłamy jej do sieci. W przypadku gdy produkcja naszej energii jest nie wystarczająca do pokrycia naszego zapotrzebowania, pobieramy energię z sieci. Opcja OFF-GRID daje nam również możliwość kumulowania wyprodukowanej energii przez zastosowanie specjalnych zestawów bateryjnych. W praktyce wygląda to następująco; zainstalowany system fotowoltaiczny produkuje energię elektryczną, która jest przechowywana w specjalnych zestawach bateryjnych i podczas okresu nocnego, wtedy gdy system nie produkuje energii, zostaje ona pobierana z systemu bateryjnego.

System instalacji HYBRID:

Połączenie systemu ON-GRID i OFF-GRID czyli, energię wyprodukowaną wykorzystujemy do potrzeb własnych a w przypadku gdy nasz system produkuje więcej energii niż wykorzystujemy to zostaje ona przesyłana do sieci. W praktyce wygląda to następująco; system produkuje energię elektryczną z której możemy korzystać na bieżąco a gdy tej jest więcej, zostaje przesyłana do sieci.

PODSUMOWANIE:

Głównym powodem gdy decydujemy się na zakup systemu fotowoltaicznego jest aspekt finansowy i chęć do zmniejszania kosztów utrzymania naszych domów, mieszkań, gospodarstw. Jeśli mamy taką możliwość to czemu nie skorzystać.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, a my z naszej strony pomożemy w doborze najbardziej optymalnego rozwiązania.